پرداخت آنلاین برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید

+90 539 126 26 26

sales@afikgroup.com

کمیسیون املاک‌و‌مستغلات قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی برای شهروند هر کشوری کاملاً مطمئن و بی‌خطر است. در مارس 2011، دادگاه حقوق بشر اروپا کمیسیون املاک‌و‌مستغلات قبرس را به رسمیت شناخت. دادگاه حقوق بشر اروپا تأیید کرد که کمیسیون املاک‌و‌مستغلات TRNC (جمهوری ترکیه قبرس شمالی) یک راه حل منطقه‌ای دردسترس و مؤثر برای همه‌ی افرادی است که به دنبال جبران خسارت هستند و بنابراین یک مجمع مناسب برای تصمیم گیری در مورد مسائل پیچیده مالکیت املاک، ارزش‌گذاری آنها و ارزیابی غرامت‌های مالی می‌باشد.

از نهم مارس 2015، 6119 درخواست به کمیسیون ارسال شده‌است که 634 مورد از آنها ازطریق توافقات دوستانه و 15 مورد نیز ازطریق دادرسی رسمی به پایان رسیده‌است. کمیسیون مبلغ 195،116،023 GBP به‌عنوان غرامت به متقاضیان پرداخت‌كرده‌است. علاوه بر این، در دو مورد حکم مبادله و جبران خسارت، در یک مورد حکم اعاده، و در پنج مورد حکم اعاده و جبران خسارت صادر شده‌است. در یک مورد هم پس از توافقنامه قبرس، تصمیم به اعاده کل زمین، و در یك مورد دیگر تصمیم به اعاده قسمتی از زمین گرفته شده‌است. کمیسیون املاک‌و‌مستغلات به‌دنبال یک راه حل عادلانه، سریع و مؤثر برای مطالبات املاک می باشد. این کمیسیون ادّعا می‌کند که برای حل مسئله‌ی قبرس در توافق‌نامه‌های جامعی سهیم بوده‌است.Reference Source: http://www.tamk.gov.ct.tr/

درباره مشاوران کمسیون املاک و مستغلات قبرس شمالی

مشاوران خرید‌و‌فروش IPC گروهی از افراد باتجربه و آگاه هستند که خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می‌دهند:

 • بزرگترین گروه مشاوران IPC.
 • تنها شرکتی که بطور اختصاصی با IPC همکاری می‌کند..
 • مشاوره کامل از طریق تیم مشاوران حقوقی و ارزیابان املاک.
 • دفتر ما در مجاورت دفتر مرکزی IPC قراردارد. ما همچنین خوشحالیم که برای راحتی حال شما، می‌توانیم جلسات برنامه‌ریزی‌شده‌ای را در جنوب ترتیب دهیم. برای اینکه شخصاً مطمئن باشید که بهترین نتیجه‌ی ممکن را دریافت خواهیدکرد، در تمامی مراحل قانونی کارتان، درکنار شما هستیم. همچنین نمایندگان ما در کشورهایی چون انگلیس، آفریقای‌جنوبی، استرالیا، یونان و ایالات‌متحده آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. Reference Source: http://www.buysell-ipcc.com/en/

اعلامیه مشترک: نسخه نهایی که بین دو رهبر توافق شده است

این نشست در یازدهم فوریه 2014 در یک فضای دوستانه و صمیمی و تحت نظارت مأموران دبیرکل سازمان ملل متحد برگزار شد و دو رهبر با موارد زیر با یکدیگر به توافق رسیدند:

 1. وضع موجود به‌هیچ‌وجه قابل قبول نیست و طولانی شدن آن عواقبی منفی‌ هم برای قبرسی‌های یونانی‌تبار و هم برای قبرسی‌های ترکیه‌ای تبار خواهد داشت.
 2. رهبران عزم خود را برای از سرگیری مذاکرات ساختارمند و نتیجه گرا ابراز کردند.
 3. این توافق‌نامه همانطور كه در قطعنامه‌های مربوط به شورای امنیت و توافق‌نامه های سطوح بالاتر آمده، بر پایه یك اتّحاد دو جانبه و دو منطقه‌ای با برابری سیاسی می‌باشد. قبرس متحد، به‌عنوان عضو سازمان ملل و اتحادیه اروپا، دارای شخصیت حقوقی، بین‌المللی و حاکمیتی واحد است و حاکمیت آن همانند حاکمیت همه‌ی کشورهای عضو سازمان ملل متحد و تحت منشور سازمان ملل متحد است و به‌طور برابر قسمتی از آن از یونان و قسمتی دیگر از ترکیه تشکیل شده‌است. قوانین تابعیت در قبرس واحد که توسط قانون فدرال تنظیم شده به رسمیت شناخته شده‌است. کلیه کسانی که تابعیت قبرس متحد را دارند یا باید تابعیت دولت تشکیل‌دهنده‌ی یونان و قبرس را داشته‌باشند و یا تابعیت دولت تشکیل‌دهنده‌ی ترکیه و قبرس را دارا باشند. این مورد از قوانین داخلی است و شهروندان باید یکی از این دو تابعیت را داشته‌باشند و به هیچ وجه قابلیت جایگزینی ندارد. اعلامیه مشترک: نسخه نهایی که بین دو رهبر توافق شده است.
 4. فدراسیون قبرس متّحد باید از تصویب توافق‌نامه‌ها‌‌ی مرتبط با رفراندوم‌های جداگانه‌ی همزمان تشکیل شود. قانون اساسی فدرال تصریح می‌کند که فدراسیون قبرس متحد باید از دو کشور و با موقعیّت‌هایی برابر تشکیل شود.
 5. مذاکرات مبتنی بر این اصل است که تا زمانیکه بر سر همه‌ی مسائل به توافق نرسند، چیزی به تصویب نمی‌رسد.
 6. نمایندگان منصوب به طور کامل مجاز به بحث در مورد هر مسئله‌ای در هر زمانی هستند و در طیّ این روند در مواقع لزوم، باید کلیه ذینفعان و قسمت‌های ذینفع از امکانات برابر برخوردار باشند.
 7. در فضای مثبت ناشی از موفقیت در مذاکرات، طرفین به‌دنبال جلب اطمینان یکدیگر هستند. آنها متعهّد می‌شوند که از سرزنش یا سایر نظرات منفی در مذاکره خودداری کنند. و همچنین متعهّد به تلاش برای اجرای اقدامات اعتمادسازی هستند، اقداماتی که بتواند انگیزه ای باشد جهت ایجاد چشم انداز برای قبرسی متحد.

برای اطلاعات دقیق، لطفاً به وبسایت همکار ما یعنی مشاوران خرید و فروش IPC مراجعه کنید.Buy and Sell IPC Consultants